„Tydzień konstytucyjny” w VII LO

W dniach 4–11 listopada 2017 r. odbyła się trzecia edycja „Tygodnia Konstytucyjnego”, organizowanego  przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Projekt ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

9 listopada 2017r. w VII LO w ramach ww. projektu  adwokat Anna Kolęda-Klinkosz przeprowadziła w klasie IB o profilu prawno-dyplomatycznym lekcje, których celem było zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Pani mecenas Anna Kolęda-Klinkoszw przystępny

i interesujący sposób pokazała, iż problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Uczniowie „Siódemki” rozwiązywali kazusy i zadawali nurtujące ich pytania.

W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane jest świadome obywatelstwo, aby zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Tekst: Wioletta Piskała

Archiwum 2017/2018