78 rocznica agresji ZSRR na Polskę

c42.jpg

Tegoroczna uroczystość 17 wrześniaupamiętniająca ofiary napaści sowieckiej na Polskę w 1939 roku miała wymiar szczególny ze względu na rangę przybyłych gości. Obecni byli żołnierze Armii Krajowej z dawnych Kresów II Rzeczpospolitej – aktualnie znajdujących się w administracji państwowej Litwy i Białorusi. Szczególnym gościem była córka generała Władysława Andersa – Anna Maria Anders. Swoją obecność zaznaczyli przedstawiciele Sybiraków – Litwinów, jak również Sybiracy z Pomorza. Wśród przybyłych na uroczystość gości był  Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska, abp. Sławoj Leszek Głódź, mecenas Roman Nowosielski. Nasza szkoła pełni honorowy patronat nad pomnikiem Katyń – Golgota Wschodu od 2000 roku.

Oprawę uroczystości zapewnili nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gdańsku i VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku jak również harcerze z Gdańskiej Chorągwi ZHP oraz orkiestra wojskowa Morskiego Oddziału Straży Granicznej RP. Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie występujący w chórze międzyszkolnym, jak również deklamujący utwory poetyckie. Wydarzenie było wzruszającą lekcją patriotyzmu dla nas wszystkich ...

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2017/2018