Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

20170926_144900.jpg

26 września 2017 r. klasa II C wzięła udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną, które odbyło się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Temat wiązał się z problemem nikotynizmu – „Czy e-papierosy są lekarstwem na problem palenia papierosów?”.Licealiści zobaczyli prezentację dotyczącą sposobów reklamowania papierosów z zastosowaniem różnych sposobów manipulacji odbiorcą, w tym … dziećmi. Najbardziej szokujące były reklamy z ubiegłego wieku, które wykorzystywały popularne bajki dla najmłodszych, w tym słynną Myszkę Miki.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja dotycząca szkodliwości marihuany oraz jej leczniczego wykorzystania. Następnie wysłuchaliśmy wykładu na temat e-papierosów oraz  stopnia uzależnienia od nich współczesnej młodzieży. Nasi uczniowie zabrali głos w dyskusji. Dominika Bortkiewicz została nagrodzona książką za problematyczne podejście do zagadnienia.

Było to bardzo ciekawe spotkanie. Uświadomiło, jak bardzo ważnym jest nie uleganie modom, wpływom grupy czy manipulacji reklamy.

Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk