Akt Opieki Nad Miejscem Pamięci Narodowej - Pomnikiem „Ofiarom Golgoty Wschodu”

IMG_6370.JPG

Do ważnych wydarzeń, wpisanych na stałe w kalendarz uroczystości patriotycznych VII Liceum Ogólnokształcącego, należą rocznice upamiętniające drogi Polski do niepodległości.

17 września 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w obchodach 79. Rocznicy Agresji Sowieckiej na Polskę. Wydarzenie miało wyjątkowe znaczenie dla społeczności szkolnej, ponieważ tego dnia nastąpiło przekazanie „Aktu Opieki Nad Miejscem Pamięci Narodowej - Pomnikiem „Ofiarom Golgoty Wschodu” uczniom VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku. Licealiści zapewnili, że będą z wielką czcią i szacunkiem opiekować się tym niezwykłym miejscem. Zapewnili, że  powierzone zadanie jest dla nich zaszczytem. „ Akt Przekazania Opieki” podpisał Prezydent Miasta Gdańska, Prezes Związku Sybiraków, Dyrektor ZSO nr 7 i Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Naszego liceum.

Ważną chwilą w czasie uroczystości było wręczenie przez Prezesa Związku Sybiraków „Medalu za wieloletnie wspieranie działań związku i opiekę nad Pomnikiem „Golgota Wschodu” Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku.

Uroczystość była lekcją historii i patriotyzmu, uświadamiając, jak ważna jest pamięć o Tych, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość.