ANITA FORMELA MISTRZYNIĄ GDAŃSKA W PCHNIĘCIU KULĄ

1 (3).jpg

26 maja 2015 r. na stadionie GOKF w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Gdańskiej Licealiady Lekkoatletycznej w konkurencjach indywidualnych dziewcząt i chłopców. Ta ostatnia impreza sportowa w roku szkolnym jest okazją do rywalizacji młodzieży ponadgimnazjalnej i zdobycia laurów w poszczególnych konkurencjach królowej sportu. Kto by się spodziewał, że zawodnicy naszej „siódemki” tak ochoczo skorzystają z tej okazji?

W tym roku 19-osobowy zespół VII LO rywalizował prawie we wszystkich konkurencjach zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej. Tradycyjnie biegami na 100 m rozpoczęli sprinterzy. Nasza najszybsza tego dnia Laura Klatt (15,3 sek.) zajęła miejsce w drugiej dziesiątce startujących, ale już Paweł Andruszkiewicz z wynikiem 12,2 sek. niespodziewanie zajął IX miejsce, zdobywając sporo punktów dla drużyny. Jednocześnie odbywał się konkurs pchnięcia kulą dziewcząt, w którym wielką niespodziankę sprawiła nam Anita Formela. Po próbie, w której kula poszybowała na odległość 9,76 m stało się jasne, że tego dnia rywalki nie dadzą rady choćby zbliżyć się do wyniku Anity. Tytuł mistrzyni Gdańska powędrował do „siódemki”. Dobre wieści zmobilizowały naszych zawodników na tyle, że niebawem mogliśmy cieszyć się z kolejnego medalu. W biegu na 400 m Konrad Gromadzki z wynikiem 59,1 sek. zajął III miejsce i został brązowym medalistą Mistrzostw Gdańska. Także w konkursie skoku w dal Kamil Przybyszewski długo utrzymywał szanse medalowe, ale ostatecznie z wynikiem 5,35 m zajął VI miejsce. Pozostali zawodnicy w swoich próbach plasowali się zazwyczaj w drugiej dziesiątce startujących, ale pomnażali zdobycze punktowe dla drużyny.

Ostatecznie tegoroczne zawody lekkoatletyczne należy zaliczyć do udanych. Po krótkiej przerwie wakacyjnej biegiem po Złote Jabłko rozpoczniemy przygotowania do kolejnego sezonu. Oby był on przynajmniej tak udany jak ten, który właśnie się kończy.

 

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk