Biblioteka przyjazna uczniowi

bibl.jpg

Biblioteka VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przystąpiła do projektu „Biblioteka przyjazna uczniowi” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Polegał na zrealizowaniu 9 zadań, w ramach których odbyły się między innymi:

• konkurs recytatorski „Wiosna, ach to ty... ”
  • konkurs czytelniczy „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”
  • akcja pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”
  • Czytanie wierszy Brzechwy dzieciom z Przedszkola nr 73 w Gdańsku–Suchaninie
  • sondaż pod nazwą „Czy czytanie jest trendy?”
  • pogadanka na temat wpływu czytelnictwa na rozwój intelektualny i emocjonalny człowieka
  • zajęcia z zakresu katalogowania zbiorów w klasach pierwszych i drugich
  • promocja biblioteki w środowisku szkolnym i gimnazjalnym.

Konkurs wymagał dużego zaangażowania ze strony uczniów, nauczyciela biblioteki oraz nauczycieli polonistów, a zadania zaproponowane przez jury konkursu pochłonęły sporo pracy i czasu. Zakończyły się jednak sukcesem: nasza biblioteka otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Uczniowi”.