BIEG PO ZŁOTE JABŁKO

j15.jpg

W czwartek 18 września 2014 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegraliśmy na obiekcie MOSiR na starym Chełmie naszą tradycyjną imprezę przełajową – Bieg po Złote Jabłko.

W tym roku na starcie stanęła siódemkowa młodzież klas pierwszych i drugich. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali osobno na różnych dystansach. Można powiedzieć, że pierwszoroczniaki podeszły do zawodów bez tremy. Walczyły ze starszymi kolegami jak równy z równym. Co więcej, dziewczęta z klas pierwszych zdominowały czołówkę zajmując na mecie sześć miejsc w pierwszej dziesiątce biegaczek, a zwyciężyła Laura Klatt (1b). Szczególnie wyróżniły się ponadto Sandra Jagodzińska (1c), Sandra Bartelik (1b), Natalia Aniskiewicz (2c) oraz Kamila Twarużek (1a). W biegu chłopców siły rozłożyły się bardziej równomiernie. Chociaż zwycięzcą został także pierwszoroczniak, Ksawery Hajdamowicz (1a), to tuż za nim wpadł na metę Kamil Przybyszewski (2a). Wyróżnili się również Maksymin Bogdał (1c), Piotr Klawikowski (2a) oraz Patryk Frąckowiak (1b). Na zakończenie imprezy odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz najbardziej smakowita część przełajów, czyli skonsumowanie dorodnych jabłek ufundowanych przez Radę Rodziców.

Nasi najlepsi przełajowcy będą mogli niebawem pobiegać w przełajowych Mistrzostwach Gdańska, a wszystkich pozostałych sympatyków biegania po bezdrożach starego Chełmu zapraszamy za rok!

 

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk