Inspirujące Przykłady

ins.jpg

Uczniowie klas I uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Fundację Inspirujące Przykłady, która wspiera młodzież w wyborze kariery zawodowej.

Celem projektu jest ograniczenie przypadkowości wyboru dalszej edukacji przez młodych ludzi poprzez wizyty w firmach, spotkania z twórcami przedsiębiorstw, specjalnie przygotowane zajęcia, itp.

Do projektu zostały zaproszone firmy, które nie tylko są zaawansowane technologicznie, ale równocześnie są przykładami wysokiej jakości zarządzania.

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku odwiedzili prestiżowe gdańskie firmy: Moja Norwegia, CTA Sp. z o.o., Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp z o.o.,  Personal PR, Centrum Seniora Swissmed, Marine Projects Ltd Sp. z o.o, Blue Media S.A., MpicoSys Embedded Pico Systems Sp. z o. o.

Pracownicy oprowadzili młodzież po firmach, opowiedzieli o swoich obowiązkach oraz na czym polega ich praca.  Mamy nadzieję, że poprzez pokazanie ciekawych przykładów pomysłodawcy projektu zachęcili uczniów naszej szkoły do sensownego wysiłku oraz szukania pasji.