Inspirujące przykłady

Foto 1.jpg

25 października 2017 r. w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości klasa pierwsza o profilu ekonomiczno-administracyjnym miała okazję wziąć udział w zajęciach, zorganizowanych przez Fundację Inspirujące Przykłady, dotyczących marketingu. Odbyły się  w gdańskiej Olivia Tower i poprowadzone zostały przez przedstawiciela firmy BlackPearl.vc, Pana Marcina Popiela. Uczniowie musieli sprostać poważnemu umysłowemu wyzwaniu – wymyślić problem, dotyczący dużej części populacji oraz opracować jego rozwiązanie.

Drugą część warsztatów poprowadziła Pani Magdalena Jarosz z Quantum Lab, która zaprezentowała program, pomagający rozpoznać emocje wyrażane mimiką twarzy. Został on następnie osobliwie przetestowany przez uczestników zajęć w trakcie oglądania zwiastunów horrorów.

Następnie, podzieleni na dwie grupy, uczniowie udali się do Personal PR, firmy która specjalizuje się w tworzeniu strategii i kampanii marketingowych oraz do Gdańskiej Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej Sp z o.o., która działa na rzecz wysokiej jakości wody pitnej w Gdańsku oraz odprowadzania ścieków przy poszanowaniu środowiska naturalnego.

Młodzież zapoznała się m.in.: z celami firm, specyfiką funkcjonowania, realizowanymi projektami. Zajęcia dostarczyły nie tylko sporej dawki wiedzy, były również okazją do świetnej zabawy, a uczestnicy otrzymali na zakończenie miłe i pożyteczne upominki.

Tekst: Dominika Kuchta, kl. 1F

Archiwum 2017/2018