czyt.jpg

VII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku wzięło udział w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

VII Liceum Ogólnokształcące  w Gdańsku otrzymało środki na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Listę książek stworzono w porozumieniu z uczniami i rodzicami uczniów. Księgozbiór wzbogacono o 175 voluminów i 1 audiobook (o wartości ponad 5 tys. zł)  z dziedziny beletrystyki, reportażu, biografii, literatury popularnonaukowej oraz o lektury szkolne.

Następnie zrealizowano w szkole 10 projektów z wykorzystaniem nowo zakupionej literatury:

1. „Bądź fit”
  2. „Wiera Gran – sztafeta oszczerców”
  3. „Katyń – Golgota Wschodu”
  4. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej: „Nie tylko pod dachami Paryża”
  5. „Transplantacja – nowe życie”
  6. „Mariaż młodzieży VII LO z Gdańskiem”
  7. „Ekologia i ochrona środowiska”
  8. „Używki i ich wpływ na nasz organizm”
  9. „Literatura faktu – pogromczyni beletrystyki?”
  10. Czytamy z pasją nie tylko lektury szkolne – Dyskusyjny Klub Książki „Na literackim szlaku”.

Dzięki udziałowi w programie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wzrosło czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły oraz ich zaangażowanie w działania edukacyjno-kulturalne.