Nowy rok szkolny czas zacząć

IMG_6.JPG

Trzeciego września dziedziniec przed budynkiem VII Liceum Ogólnokształcącego zatętnił życiem po wakacyjnej przerwie. Najbardziej onieśmieleni – jak co roku – byli uczniowie klas pierwszych, dla których ten wrześniowy poranek na pewno był bardziej stresujący niż dla starszych kolegów. Poprowadzeni przez swoich nowych wychowawców do sali gimnastycznej, uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, podczas której poznali nauczycieli uczących w VII LO. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, pan Marcin Hintz, przedstawił uczniom kadrę pedagogiczną oraz wychowawców klas. Następnie młodzież udała się do sal lekcyjnych. Uczniowie klas pierwszych zostali oprowadzeni po szkolnym budynku, powoli zapoznając się z miejscem, które na trzy kolejne lata stanie się ich drugim domem.

Nowy rok szkolny to zmiany nie tylko dla pierwszoklasistów – także uczniowie starszych klas musieli zapoznać się z nową przestrzenią, w związku z przeniesieniem siedziby liceum do bloków B i C w budynku ZSO nr 7. To oczywiście dobra wiadomość, gdyż dotychczasowe kameralne warunki w bloku A przestały wystarczać wciąż rozrastającej się szkole licealnej.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby rok szkolny 2018/2019 obfitował w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Janusz Klemens