Patronat Pomorskiej Izby Adwokackiej

10.JPG

Celem współpracy VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku z Pomorską Radą Adwokacką w Gdańsku jest m. in upowszechnienie szeroko pojętej edukacji prawnej.

W ramach umowy partnerskiej VII Liceum Ogólnokształcące współpracuje ze specjalistami różnych gałęzi prawa publicznego i prywatnego. Młodzież, przed wszystkim klas o profilu prawno-dyplomatycznym, .uczestniczy cyklicznie w wykładach, panelach dyskusyjnych, warsztatach, symulacjach procesów sądowych i konkursach, uwzględniających zdobytą wiedzę prawniczą.

W ramach współpracy realizujemy projekt pt. „Adwokat przydaje się w życiu”, gdzie uczniowie poznają podstawy prawa cywilnego, karnego, konstytucyjnego, międzynarodowego, administracyjnego i pracy. Uczestniczą w pokazowych procesach sądowych, rozwiązują kazusy, poznają w praktyce specyfikę zawodów prawniczych i savoir vivre na sali rozpraw.

Zajęcia z praktykami w dziedzinie prawa pozwalają na poszerzenie świadomości obywatelskiej naszych uczniów oraz rozwijanie umiejętności wypowiadania się na forum podczas paneli dyskusyjnych. Są również podstawą do podjęcia studiów prawniczych, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

Patronaty