Pielgrzymka VII LO do Matemblewa

Foto 4.JPG

W poniedziałek 26 marca 2018 r., w Wielkim Tygodniu, postanowiliśmy udać się do miejsca modlitewnego skupienia – gdańskiego Matemblewa, by prosić o błogosławieństwo na egzaminie maturalnym i pomoc w wyborze drogi życiowej. Pomysłodawcą naszej szkolnej pielgrzymki był ksiądz Jan Rzeszewicz.

Na miejscu przywitała nas siostra zakonna pracująca w tutejszym Domu Samotnej Matki, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o zadaniach i problemach tego ośrodka. Naszych uczniów najbardziej zainteresowała historia „Okna Życia”. Wizyta w tym miejscu uświadomiła nam, jak ważny są altruizm i empatia.

W samo południe ksiądz Jan Rzeszewicz odprawił dla pielgrzymów z VII LO Mszę Świętą w Sanktuarium. O oprawę muzyczną liturgii zadbali sami maturzyści. Ostatnim elementem naszego pobytu w Matemblewie była modlitwa przy cudownej figurze Matki Bożej Brzemiennej oraz odprawienie Drogi  Krzyżowej.

Wierzymy w siłę modlitwy, która wspiera wszystkich potrzebujących otuchy w tych stresujących dla licealistów dniach.

Tekst: Wioletta Piskała

Archiwum 2017/2018