POLITECHNIKA OPEN 2018 - Dni Otwarte PG

pg1.jpg

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny, to wyjątkowa okazja, aby opuścić mury szkoły i udać się na… gdańskie wyższe uczelnie. Tego dnia bowiem otwierają się one na licealistów, którzy poszukują pomysłu na swoją przyszłą edukację. Uczniowie VII LO rok rocznie korzystają z tej okazji, dlatego też i w tym roku nie mogło być inaczej. Pod opieką nauczycieli nasze klasy matematyczna (2a) oraz biologiczno-chemiczna (2d) odwiedziły Politechnikę Gdańską.

Gmach główny tej uczelni zawsze robi wrażenie. I właśnie tam swoje kroki skierowali nasi młodzi chemicy, którzy wzięli udział w wykładach i zajęciach warsztatowych bliskich ich zainteresowaniom. Młodzi matematycy odwiedzili w tym roku Wydział ETI (Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki). Poznali tam tajniki udźwiękawiania filmów, sposoby rejestrowania ruchu w tzw. green room-ie (na potrzeby animacji komputerowych) oraz ostatecznego łączenia dźwięku z obrazem. Na koniec wizyty młodzież odwiedziła laboratorium sieci komputerowych, w którym zaprezentowane zostały sposoby jakimi  hakerzy potrafią atakować nieświadomych użytkowników smart-urządzeń. Jednym słowem Wydział ETI rozpoczął wiosnę mocnym akcentem, zachęcając zainteresowanych do kontynuowania nauki na Politechnice Gdańskiej.

Tekst: Jaroslaw Kovacs, zdjęcia: P. Niklas (pg.edu.pl)

Archiwum 2017/2018