Pożegnanie absolwentów

29 kwietnia 2011 r. pożegnaliśmy w VII LO tegorocznych absolwentów. Uroczystość, nad której sprawnym przygotowaniem i przebiegiem czuwały Panie: Anna Winkler, Teresa Górzyńska-Frask oraz Grażyna Socha, rozpoczęła się o godzinie 13.00 Mszą Św. w pobliskim kościele św. Podwyższenie Krzyża Świętego.

Druga część spotkania odbyła się już w szkole, a swoją obecnością zaszczycili je, obok obecnej Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców, również Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Pan Bogdan Oleszek oraz była wieloletnia Dyrektor VII LO Pani Barbara Kaczorowska. W pogodny nastrój wprowadzili wszystkich utalentowani aktorsko i muzycznie uczniowie klas pierwszych i drugich „siódemki”, prezentując trzydziestominutowy program artystyczny. Sądząc po reakcji publiczności, spośród skeczów przygotowanych pod czujnym okiem Pana Jarosława Kovacsa (głównego reżysera przedstawienia i autora kilku zaprezentowanych tekstów!) oraz Pani Grażyny Chrapczyńskiej, najbardziej podobał się skecz „Sportowcy”. I nic dziwnego, na widowni zasiadło wielu szkolnych mistrzów sportu … Jak zwykle znakomicie zaprezentował się chór szkolny prowadzony przez Panią Bognę Wosińską. Wręczono nagrody dla najlepszych tegorocznych absolwentów. Bezkonkurencyjna okazała się Sara Hajdamowicz, która za bardzo wysokie osiągnięcia w nauce, sukcesy sportowe, zaangażowanie w życie szkoły uhonorowana została Nagrodą Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 Anno Domini 2011 oraz Nagrodą im. Józefa Wybickiego dla najlepszego absolwenta VII Liceum Ogólnokształcącego. Wyróżnieni również zostali uczniowie reprezentujący szkołę (z powodzeniem!) w zawodach sportowych, honorowi dawcy krwi oraz wolontariusze współpracujący z naszą Panią bibliotekarką Izabelą Dułak.

Przyszłym maturzystom z całego serca życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych – a te, niestety, tuż, tuż...

Tekst: Grażyna Chrapczyńska
Zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2010/2011