Salon Maturzystów

10180918_115624.jpg

18 września 2018 r. uczniowie klasy IIIA, IIIB, IIIC i IIID z VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku uczestniczyli jak co roku w Salonie Maturzystów, który odbył się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
    Młodzież, wraz z wychowawcami i doradcą zawodowym, uczestniczyła w licznych wykładach przygotowujących do egzaminu maturalnego: Wszystko o Maturze 2019, Matura 2019 z matematyki, Matura 2019 z języka polskiego, Matura 2019 z języka angielskiego oraz w wykładach związanych z profilami klas: Matura 2019 z historii i wos, Matura 2019 z biologii i Matura 2019 z chemii.
    Celem udziału w Salonie Maturzystów było poznanie oferty kształcenia uczelni wyższych w Trójmieście i w Polsce, w szczególności poznanie atrakcyjnych kierunków studiów licencjackich i magisterskich. Udział w cyklu wykładów przyczynił się również do poznania przez uczniów wymagań egzaminu maturalnego w części pisemnej i ustnej.
    Pobyt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego pozwolił też na poznanie atmosfery uczelni wyższej. Na pewno zachęci uczniów do podjęcia studiów wyższych na wymarzonych kierunkach.

Tekst i zdjęcia: Anita Fabrycka