Ślubowanie klas pierwszych

s01.jpg

Społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku powiększyła się w obecnym roku szkolnym o kolejnych sześć pierwszych klas. Prawdziwymi uczniami „Siódemki” pierwszoklasiści stali się
 2 października 2018 roku, kiedy to uroczyście złożyli ślubowanie godnego reprezentowania szkoły
 i sumiennej nauki. Świadkami składanych przyrzeczeń były Klasy drugie i trzecie, a także Grono pedagogiczne, Dyrekcja ZSO nr 7 oraz Znamienici Goście: Przewodniczący Rady Miasta Gdańska pan Bogdan Oleszek, przedstawiciele współpracującej z VII LO Pomorskiej Rady Adwokackiej
 oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, rodzice reprezentujący Radę Rodziców w VII LO. Dopełnieniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez panią Mariolę Rautenberg oraz uczniów klas II b, II e, II f oraz III d. Przypomnieli oni krótko historię naszej szkoły i dokonania patrona VII LO, Józefa Wybickiego - wielkiego patrioty, ale w młodości  niepokornego ucznia. Naszym artystom towarzyszył szkolny chór, a jego solistka pięknie zaśpiewała piosenkę Stanisława Soyki „Tolerancja” („Na miły Bóg”). Emocje zebranych wywołało także ogłoszenie wyników zawodów „Omnibus klas pierwszych”, które tradycyjnie odbyły się podczas Rajdu do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (24 września 2018 r.). W tym roku Puchar Omnibusa Klas Pierwszych zdobyła klasa I f – gratulujemy!

Tekst: Grażyna Chrapczyńska