Spotkanie z Ambasador RP w Danii

1 (6).jpg

11 września 2017 r. młodzież klasy I B prawno-dyplomatycznej VII LO spotkała się w Europejskim Centrum Solidarności z ambasador RP w Danii dr Henryką Mościcką‑Dendys. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.

Pani Ambasador bardzo ciekawie opowiadała o blisko tysiącletniej tradycji relacji polsko-duńskich. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem. Licealiści zadali wiele pytań, świadczących o doskonałym przygotowaniu do spotkania. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy historycznej i kulturowej Pani Ambasador. Podczas spotkania omówiono także m.in. zagadnienia współpracy gospodarczej, politykę bezpieczeństwa oraz poglądu Danii na przyszłość Unii Europejskiej i rozwoju regionu Morza Bałtyckiego. Nasi uczniowie wzbogacili też swoją wiedzę o związkach Polski z Danią.

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2017/2018