SPOTKANIE Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM - ADAMEM KOROLEM

 

Dnia 29 stycznia 2015 r. mieliśmy przyjemność poznać ważną osobistość jaką jest Adam Korol - czterokrotny złoty medalista mistrzostw świata oraz mistrz olimpijski z Pekinu. Tematem spotkania było przybliżenie sylwetki wioślarza, ale także Bezpieczeństwo w sporcie oraz budowanie własnej wartości poprzez osiągnięcia sportowe.

Pan Adam Korol początkowo opowiedział nam o swojej karierze sportowej. Pierwsze sukcesy sportowe zaczął odnosić będąc jeszcze w podstawówce. Opowiedział nam o tym,
jak zaczęła się jego przygoda z tym, mimo wszystko, mało popularnym w naszym kraju sportem. Rozmawiając z Panem Korolem odnosiło się wrażenie, że jest on człowiekiem miłym i bezpośrednim. Chętnie odpowiadał na zadawane pytania i bez ogródek mówił
o ciężkiej pracy na treningach.

Ważnym aspektem jaki poruszyliśmy z naszym gościem były częste wyjazdy
na zgrupowania i zawody. Pan Adam Korol opowiadał, iż w ciągu 25 lat treningu, więcej czasu spędził na zgrupowaniach sportowych niż ze swoją rodziną. Nasz gość za swój osobisty sukces uważa to, że jego mimo jego długotrwałych nieobecności w domu, jego rodzina jest szczęśliwa i że ma cudowne dzieci.

Zadaliśmy również panu Korolowi pytanie dotyczące jego diety. Dowiedzieliśmy się, iż była ona bardzo restrykcyjna – pozbawiona słodyczy, napojów gazowanych i słonych przekąsek.

Olimpijczyk opowiedział nam również o tym jak bardzo niebezpiecznym sportem bywa wioślarstwo z racji bliskiego kontaktu z wodą. Mistrz zrelacjonował swój wypadek podczas treningu w Gdańsku, który niefortunnie zakończył się jego wpadnięciem do wody.

Kolejnym tematem poruszonym podczas rozmowy były relacje pomiędzy członkami osady. Dowiedzieliśmy się, iż zawodnicy z czwórki dbali o to, by ich działaniom przyświecał nadrzędny cel – zwycięstwo w zawodach.

Na zakończenie nasz gość podkreślił, iż spełnił się jako sportowiec, gdyż w swojej dyscyplinie zdobył wszystkie możliwe trofea.

 

 

 

Autorki tekstu: Alicja Józefowicz i Julia Smentek.

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk