Spotkanie z prof. Adamem Strzemboszem „Pomiędzy prawem a sprawiedliwością”

st11.jpg

23 października 2017r. w Europejskim Centrum Solidarności uczniowie klas prawno-dyplomatycznych VII Liceum Ogólnokształcącego w ramach pozaszkolnych zajęć Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej uczestniczyli w niezwykłej lekcja historii i kultury obywatelskiej.  Powodem spotkania była promocja książka Pana Profesora „Pomiędzy prawem a sprawiedliwością” napisanej wspólnie ze Stanisławem Zakroczymskim. Książka opisuje najbardziej istotne elementy biografii Profesora wplecione w historię PRL-u i przedstawia osoby współuczestniczące w procesie zmierzającym do pełnej niepodległości i suwerenności Rzeczpospolitej, również po 1989 roku. Warto nadmienić, że spotkanie uświetniło 50. edycję Salonu Młodopolskiego. Moderatorem wydarzenia był  mecenas Jacek Taylor.

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2017/2018