Tajemnice Morza Bałtyckiego

Foto 1.jpg

W ramach udziału uczniów VII LO w projekcie Funduszu Młodzieżowego w kwietniu 2018 r. wcieliliśmy w życie program „Tajemnice Morza Bałtyckiego”. Nasza grupa otrzymała grant, z którego zakupiliśmy mikroskop cyfrowy i mapę Morza Bałtyckiego. W ramach realizacji projektu wybraliśmy się nad morze i pobraliśmy próbki wody. Trochę przemoczyliśmy buty, ale czego nie robi się dla nauki. Uczniowie klas drugich o profilu matematyczno-geograficznym i biologiczno-chemicznym wspólnie przygotowali prezentację multimedialną na temat Morza Bałtyckiego. Następnie przeprowadzili zajęcia dla młodszych uczniów naszej szkoły. Podczas zajęć oglądaliśmy pod mikroskopem mikroorganizmy żyjące w Bałtyku. Zorganizowaliśmy także debatę na temat jego ochrony. Była bardzo ważna dla pogłębienia działań związanych z kształtowaniem świadomości ekologicznej praca.

Tekst: Ewa Dąbrowska