VI Miedzynarodowy Konkurs Małych Form Bajkowych w Języku Rosyjskim

Foto 1.JPG

5 grudnia 2017 r. uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięli udział w  wojewódzkim VI Międzyszkolnym Konkursie Małych Form Bajkowych w Języku Rosyjskim. Organizatorem konkursu było X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej w Gdyni.

Naszą szkołę prezentowała grupa „Świt”, która przygotowała inscenizację bajki „Siostra i brat” w oparciu o  rosyjskie baśnie ludowe. Adaptację i scenariusz bajki opracowała pani Iwona Dittmer, opiekun grupy. Przedstawienie spotkało się z bardzo serdecznym przyjęciem przez publiczność, czego konsekwencją było przyznanie I miejsca za najlepszą grę aktorską dla naszego aktora Denysa Sobola z klasy 1b. Uczniowie miło spędzili czas u gospodarzy, integrując się z rosyjskojęzyczną grupą młodzieżową z Pomorza i rywalizując w biegłości tego pięknego słowiańskiego języka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Iwona Dittmer

Archiwum 2017/2018