Warsztaty w Teatrze Szekspirowskim czyli nasza wersja Makbeta

indeks_4.jpg

Klasa IE medialno-lingwistyczna po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziła Gdański Teatr Szekspirowski. Tym razem – jako że na lekcjach języka polskiego omówiliśmy już „Makbeta” – uczestniczyliśmy w lekcji szekspirowskiej połączonej z warsztatami. Pracowaliśmy więc nad fragmentem dramatu W. Szekspira, czytając uważnie tekst i opracowując krótkie inscenizacje w grupach. Mieliśmy również możliwość porównania wybranych scen „Makbeta” w różnych adaptacjach filmowych,  poczynając od „Tronu we krwi” A. Kurosawy, przez wierną adaptację dramatu zrealizowaną przez BBC aż po uwspółcześnioną wersję „gangsterską” czy zapis przedstawienia w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Te niezwykle ciekawe zajęcia zakończyły się prezentacją naszych własnych inscenizacji, które okazały się bardzo twórcze. Największą trudność sprawiła nam praca nad  ciałem  –  wyrażanie różnych emocji za pomocą gestu i postawy. Mimo to, świetnie się bawiliśmy, a prowadząca warsztaty p. Marta Nowicka została przez nas nagrodzona gromkimi brawami.

Tekst i zdjęcia: Mariola Rautenberg

Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk