Współpraca z Okręgową Izbą Lekarską w Gdańsku

OiL LOGO.jpg

W roku szkolnym 2016/2017 VII Liceum Ogólnokształcące rozpoczęło współpracę z Okręgową Izbą Lekarską w Gdańsku. W klasach biologiczno-chemicznych odbywają się cykliczne spotkania z lekarzami, które mają charakter interdyscyplinarny, gdyż obejmują nie tylko wiedzę z zakresu medycyny, ale także biologii, biofizyki, chemii, psychologii. Każdy wykład poświęcony jest innej dziedzinie wiedzy medycznej i prowadzony jest przez praktykujących lekarzy oraz pracowników Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Poprzez oryginalną formę zajęć – wykłady połączone z dyskusją i pytaniami, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań związanych z medycyną. Uczestniczyliśmy w następujących wykladach: „Techniki stosowane w medycynie” – dr n. med. Łukasz Szmygel, „Higiena jamy ustnej” – lek. stom. Agnieszka Gwiazdowska, „Poznaj pracę lekarza” – lek. med. Adam Sobieraj, „Słodko – gorzka cukrzyca” – dr n. med. Łukasz Szmygel, "Cukrzyca - vademecum wiedzy o chorobie" - lek. med. Marcin Nowiński.

Spotkania z lekarzami są wielką inspiracją do poszerzania wiedzy i rozwijania pasji. Dla wielu uczniów są również motywacją do pracy, by w przyszłości studiować kierunki medyczne.

 

 

Patronaty

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk